Budujeme mistrovský tým, říká Mgr. Michal Pitucha

V lednu 2021 jsme otevřeli novou pobočku v Třinci, která sídlí v jedné z nejhezčích budov ve městě. Podrobnosti o historii této budovy nám prozradil Mgr. Michal Pitucha, ředitel naší společnosti, který s trochou nadsázky přirovnává realitní tým k hokejovému mužstvu. Přečtěte si, co mají podle něj reality s hokejem společného, a čeho si u realitních makléřů a obchodníků cení nejvíce. 

Kdy pobočka oficiálně vznikla? 
Oficiální vznik pobočky se datuje k 1. 1. 2021. Samotnou budovu jsme ale pořídili o něco dříve. Jejími majiteli jsme se stali v létě předchozího roku.  

Jaká je historie budovy, ve které pobočka sídlí? 
Historie této budovy je velmi dlouhá. Jde o jednu z mála historických budov v Třinci. Někteří lidé říkají, že je to nejhezčí nemovitost ve městě. Jedná se o prvorepublikovou vilu, kterou v roce 1924 postavil pan architekt Vrána. Původně sloužila vila jako jeho rodinné sídlo, později se stala majetkem města a sídlila v ní Základní umělecká škola. Jako ZUŠ sloužila budova až do roku 2010 a spousta místních se tam tenkrát chodila učit hrát na klavír, housle a další hudební nástroje.

  

 Jak jste se dostal k založení Bo! reality? 
Já osobně se v oboru realit pohybuji už od roku 2003, kdy jsem při VŠ začal dělat realitního makléře. Od té doby jsem si prošel všemi pozicemi –⁠ od makléře až po ředitele společnosti. Reality jsou zkrátka mojí vášní. Působil jsem ve dvou větších realitních společnostech v ČR, ale po 18 letech jsem se konečně odhodlal postavit se na vlastní nohy. A tak jsem se osamostatnil a se třemi dalšími společníky založil Bo! Reality.  

Co Vás nejvíc na Vaší práci baví?  
Z hlediska obchodu mě baví na realitách nejvíc to, že nejde o stereotypní práci. Každý obchod je jiný a každý má svůj vlastní příběh. Ať už pozitivní, nebo méně pozitivní. Dneska už ale prodávám méně a spíše pracuji s lidmi. Věnuji se vedení a motivaci našich obchodníků a realitních makléřů, a to mě momentálně naplňuje nejvíc. 

Čeho si u obchodníků a makléřů nejvíce ceníte? 
U lidí ve firmě si nejvíc cením jedné vlastnosti, a to je zápal. Kdo dělá práci se zápalem a k tomu přidá kompetence, jako jsou odborné dovednosti a povědomí o tom, jak to v obchodu chodí, ten se neztratí.  Nemám rád, když někdo chodí do práce jen kvůli penězům, ale svoji práci nemiluje. Skvělého výsledku se dá podle mě dosáhnout jen tehdy, kdy člověka jeho práce baví a dělá ji naplno. Je to podobné jako ve sportu. Když si jdeme zahrát fotbal nebo hokej a někdo hraje bez zápalu pro hru, není to prostě ono. 

Co byste vzkázal budoucím makléřům a obchodníkům? 
Nemovitosti, reality a finance jsou obor, který má budoucnost. I minulé krize ukázaly, že tento obor fungoval a vždy fungovat bude. Lidé budou pořád potřebovat bydlet a řešit finance. Každá transakce je vždy spojená s nějakým příběhem, takže tahle práce rozhodně není žádný stereotyp. A navíc se dají v oboru vydělat velmi zajímavé peníze.  Kombinace toho je, myslím, ta nejlepší pozvánka pro lidi, kteří zvažují změnu práce. 
Na naší třinecké pobočce od začátku stavíme výkladní skříň, kde chceme ukázat, jak může propojení financí a realit fungovat a skvěle se doplňovat.  Podle toho se snažíme budovat i pracovní tým. Hrál jsem 13 let hokej, a proto často i svou práci přirovnávám ke sportu.  Naším cílem je v Bo! reality udělat stejnou organizaci, jakou mají třinečtí Oceláři –⁠ mistrovský tým, který bude každý rok vyhrávat. Tak se přidejte do mistrovského třineckého týmu Bo! reality a pojďte si vychutnávat vítězství s námi! 

Jak byste charakterizoval váš pracovní tým? 
Moje životní pracovní motto zní, že bych chtěl vždy pracovat s lidmi, pro které je práce tak trochu i životní styl. A od toho se odvíjí i složení týmu a atmosféra u nás v Bo! Reality. Nebaví mě pracovat s lidmi, kteří pracují jen pro peníze, ale jejich práce je nenaplňuje. Snažíme se udržovat spíše neformální, kolegiální a přátelské prostředí, ale musí se dodržovat pravidla. Ze hry, která nemá pravidla, by se totiž brzy mohl stát chaos.  

Jak vnímáte pověst realitních makléřů a finančních poradců? 
Realitní, finanční a pojišťovací poradci nemají někdy úplně nejlepší pověst, ale já osobně tento byznys vnímám jako velmi prestižní. Myslím, že i ve většině zemí směrem na západ to je hodně lukrativní povolání. S jakou větší hodnotou můžete obchodovat než s nemovitostmi. Jde o milionové transakce, které ovlivňují životy lidí. Svoji práci proto beru jako velmi zodpovědnou.  

Proč by měli obchodníci a makléři začít pracovat právě pro Bo! reality? 
Všichni začínající obchodníci a realitní makléři mají plnou podporu ze strany naší centrály a mohou se učit od opravdových profesionálů ve svém oboru, kteří mají mnohaleté zkušenosti. Můžeme se pyšnit reprezentativními pobočkami i kancelářemi, nadstandardním právním servisem a také dostatkem kapitálu pro dynamický rozvoj na realitním trhu. Neustále vykupujeme a rekonstruujeme nové nemovitosti.  
V neposlední řadě vidím jako velkou motivaci i zahraniční dovolené a víkendové pobyty, které našim lidem dopřáváme. Abyste mohli dělat svou práci naplno a s láskou, je totiž občas potřeba i pořádně si odpočinout a nabrat nové síly.